Z wizytą w Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie – działania projektowe Stowarzyszenia EDULICA

belka

W poniedziałek, 21 października br., grupa wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku odwiedziła Dom Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie. Wizyta była kolejnym etapem założonym w działaniach projektu: „Działamy prężnie i "wychodziMY z CIENIA" - nabieramy rozpędu!”.

Możliwość nawiązania współpracy na terenie innej gminy i powiatu to nowe doświadczenie. W każdym zakątku Pojezierza Drawskiego jest coś wartego odkrycia. Wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Czaplinka, pod opieką nauczycielek, pani Marty Mastyły i pani Małgorzaty Siluk urozmaiciły dzień pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie.
Dziewczęta opowiedziały o tym, co robią w ramach pobytu w ośrodku, następnie zaprezentowały bajkę „O chlebie, który się w kamień zamienił”. Wspólne muzykowanie z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej przyniosło wszystkim wiele radości. Dziewczęta miały okazję poznać zasady funkcjonowania placówki, formy terapii czy pomocy oferowanej przed pracowników Domu Pomocy Społecznej, m. in. obejrzały salę doświadczania świata czy pracownię rękodzielniczą. Dziewczęta chętnie rozmawiały z pensjonariuszami, poświęcenie chwili na miłą rozmowę było dla obu stron bardzo ważne i pouczające.

Podziękowania płyną w stronę dyrekcji Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie do  pani Krystyny Berdyńskiej i pana Tomasza Kapuścińskiego za umożliwienie spotkania. To był bardzo dobry czas!

Stowarzyszenie EDULCA otrzymało MIKRODOTACJĘ w wysokości 7 tysięcy złotych na realizację projektu pn.: „Działamy prężnie i "wychodziMY z CIENIA" - nabieramy rozpędu!”. Działania są finansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.
Projekt zakłada doposażenie Stowarzyszenia "EDULICA" w sprzęty i artykuły do organizowania działań o charakterze edukacyjnym, ekologicznym i integrującym oraz materiały, które będą promowały samo stowarzyszenie tam, gdzie się ono pojawi (logo, roll-up). Warsztaty wypieku chleba, poznanie zasad racjonalnego gospodarowania zasobami natury i przekazywanie tej wiedzy innym grupom społecznym pozwoli na szersze nawiązanie współpracy i wdrażanie właściwych postaw i działań, gdzie korzyści osiągnie każda ze stron.  
Koordynatorem projektu jest pani Małgorzata Siluk, nauczycielka Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku i członek Stowarzyszenia EDULICA.

„Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030”

Autor, foto. Małgorzata Siluk – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Czaplinku, Stowarzyszenie EDULICA
belka1