Wielka Lekcja Reanimacji 2020

Data wydarzenia: 
16.10.2020
Godzina: 
9:00-16:00
Organizator: 
Rescue Czaplinek, współorganizator: Gmina Czaplinek
Miejsce: 
hala widowiskowo-sportowa w Czaplinku, ul. Wałecka 49
plakat

Wielka Lekcja Reanimacji to wydarzenie lokalne, które wpisuje się w obchody Europejskiego Dnia Czynności Serca przypadającego corocznie 16 października. W tym roku ratownicy medyczni i fascynaci ratowania ludzkiego życia skupiają się na powszechnym propagowaniu idei ratowania życia poprzez uciskanie klatki piersiowej i używanie defibrylatora AED.

Wielka Lekcja Reanimacji jest dedykowana mieszkańcom Gminy Czaplinek, w szczególności dzieciom i młodzieży. W trakcie imprezy oprócz nauki prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej planujemy obdarowanie uczestników pamiątkowymi gadżetami, które będą miały nadruki utrwalające kolejność wykonywanych czynności ratowniczych, numery ratunkowe oraz będą znakomitą pamiątką.

Informujemy, że podczas wydarzenie będą robione zdjęcia. W przypadku braku zgody na publikację wizerunku prosimy o kontakt.

Prosimy pamiętać o dezynfekcji rąk przez wejściem na miejsce wydarzenia. Środki do dezynfekcji zostaną udostępnione przy wejściu do hali. Prosimy również nosić maseczki.

Wielka Lekcja Reanimacji odbędzie się 16 października 2020 r. o godzinie 9:00, w hali widowiskowo-sportowej w Czaplinku, przy ul. Wałeckiej 49.

Wydarzenie objete jest Honorowym Patronatem Burmistrza Czaplinka Marcina Naruszewicza.

Autor: 
Jarosław Tarnowski