10.06.2021

Podpisanie Umowy Społecznik 2019-2021 przez Stowarzyszenie Tempelburg

Na zdjęciu są osoby, które brały udział w podpisaniu umowy w ramach Programu Społecznik na lata 2019-2021

Miarą dojrzałości społecznej jest aktywność obywateli.

W dniu dzisiejszym w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim podpisaliśmy umowę w ramach Programu Społecznik na lata 2019-2021. W jej podpisaniu udział wzięli Marszałek /członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego p. Anna Bańkowska, p. Natalia Wegner Prezes KARR-u (Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego), Sekretarz Powiatu Drawskiego p. Katarzyna Getka oraz Starosta Drawski p.Stanisław Cybula. Stowarzyszenie Tempelburg reprezentowali Paweł Nowakowski oraz Mariusz Kapczuk.

Umowa ta dotyczy projektu „Ławeczka Pamięci – Rewitalizacja Zapomnianych Miejsc”, przy realizacji którego wspomogą nas m.in. Stowarzyszenie Bastion z Kostrzyna, Stowarzyszenie Markisch Friedland z Mirosławca oraz Bractwo Rycerzy Bezimiennych z Wałcza. Realizację projektu planujemy na przełomie sierpnia i września.

W ramach tego zadania, poprzez rewitalizację zaniedbanych cmentarzy, zadbamy o przywrócenie pamięci o byłych mieszkańcach tych ziem. Jest to już druga edycja naszego projektu. Pierwszą, nie tak dawno zrealizowaliśmy w miejscowości Miłkowo w gminie Czaplinek. Chcemy, aby był to projekt cykliczny, który przyczyni się do ocalenie od zapomnienia i od całkowitego zniszczenia cmentarzy zagubionych wśród łąk , pól i lasów. Tytułowa "ławeczka pamięci’’, zamontowana przy każdym porządkowanym przez Nas miejscu, będzie dla wędrowców miejscem odpoczynku i zadumy nad przemijającym czasem.

Zapraszamy do wspólnych działań.

Mariusz Kapczuk

Prezes SHK TEMPELBURG