10.06.2021

Bezpłatna aplikacja SOS Dobry Sygnał

Logo "Dobry sygnał"

Gmina Czaplinek podjęła współpracę z Fundacją Nauka dla Środowiska z Koszalina w celu realizacji projektu pn. Region Dobrego Wsparcia. W ramach projektu Gmina zadeklarowała uczestnictwo w dwóch formach współpracy: dostępu dla mieszkańców do aplikacji „SOS Dobry Sygnał – Dobre Wsparcie” oraz opaski Smartchwatch dla seniorów, czyli mobilnego urządzenia mierzącego puls i ciśnienie nadgarstkowe, z przyciskami SOS.

Opaski w najbliższym czasie trafią do seniorów z terenu gminy Czaplinek, natomiast aplikację Dobry Sygnał – Dobre Wsparcie już teraz można pobrać ze sklepu Google Play (działa tylko na systemie Android).

Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne i niesie wiele korzyści w zakresie bezpieczeństwa dla osób z niej korzystających. Wciskając przycisk SOS w aplikacji, wiadomość z lokalizacją wysyłana jest do 6 wskazanych osób, które błyskawicznie otrzymują wiadomość tekstową o potrzebie pomocy wraz z lokalizacją osoby potrzebującej pomocy. Do pierwszej osoby wykonywane jest połączenie telefoniczne. Każdy samodzielnie w pobranej aplikacji może zdefiniować 6 osób, które będzie chciał zaalarmować.

Zachęcamy do pobrania aplikacji dla siebie oraz pomocy w jej instalacji osobom starszym ze swojego otoczenia.

Autor: Katarzyna Kibitlewska – kierownik Referatu Planowania, Rozwoju Gospodarczego, Turystyki i Promocji