Aktywny wypoczynek

Regaty na jeziorze Drawsko
Żeglarstwo, windsurfing, wędkarstwo…

Czaplinek to centrum turystyki aktywnej. Gmina Czaplinek jest jedną z najbogatszych pod względem liczby jezior w całym województwie. Ponad 40 uroczo położonych jezior (w tym 9 powyżej 100 ha) stwarza doskonałe warunki dla ludzi poszukujących czystego powietrza, słońca i wspaniałych przygód.

Kajakarze płynący po rzece Drawie
Turystyka kajakowa

Przygoda z kajakiem staje się coraz popularniejszą rozrywką w naszym kraju. Pozwala ona nie tylko na poprawę kondycji fizycznej, ale jest także świetną okazją, aby przyjemnie spędzić czas na łonie natury wraz z rodziną lub przyjaciółmi.

Rowerzyści na czaplineckim rynku
Turystyka rowerowa

Wszystkie szlaki rowerowe zaczynają się i kończą w punkcie węzłowym szlaków rowerowych przy fontannie na staromiejskim rynku w Czaplinku. Posiadamy 11 wytyczonych tras rowerowych, o łącznej długości 600,3 km.

Mieszkańcy Czaplinka podczas marszu nordic walking w parku miejskim
Turystyka piesza

Urokliwe zakątki Czaplinka zachęcają do spacerów trasami pieszymi, Nordic Walking, a także licznymi ścieżkami przyrodniczymi.

Jeźdźcy na koniach
Turystyka konna

Ziemia Czaplinecka znana jest z czystych jezior, licznych ośrodków wypoczynkowych, sporej połaci wspaniałych lasów, łąk, a także ścieżek rowerowych, co stwarza idealne warunki do uprawiania turystyki aktywnej. Żeglowanie, kajakarstwo, nurkowanie, windsurfing, wędkarstwo nie są przybywającym do Czaplinka obce.

Strony