100 Lat Niepodległości

plakat rajd rowerowy
I CZAPLINECKI RAJD ROWEROWY "NIEPODLEGŁA"

Zapraszamy do udziału w I Czaplineckim Rajdzie Rowerowym „Niepodległa”, który odbędzie się 23 września 2018 r. Rajd, to jedno z wielu działań gminy, które realizowane jest z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Specjalnie zaplanowana trasa o długości 111 km, będzie okazją do poznania historii naszej małej ojczyzny oraz upamiętnienia miejsc pamięci narodowej poprzez składanie kwiatów na trasie rajdu.

 

Publikacja MSWiA pt. „Biało-Czerwona” dla każdego na Dzień Flagi

Przypadający 2 maja Dzień Flagi to dobry moment, by zachęcić wszystkich do poznania zasad prezentowania barw narodowych w przestrzeni publicznej. Wskazówki zawiera publikacja pt. „Biało-Czerwona” opracowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Logo 100 lat niepodległości
Logo gminne z okazji 100 lat Niepodległości

Przezentujemy logo, które gmina zaprojektowała z okazji obchodów w 2018 r. setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Logo bedzie nam towarzyszyć przez cały Rok Stulecia i  prezentowane będzie m.in. w Biuletynie Informacyjnym Urzędu Miejskiego w Czaplinku oraz na promocyjnych torebkach gminy.

logo IT
Wyróżnienie dla setnego turysty, który odwiedzi IT w sezonie 2018

Z okazji 100 -lecia Odzyskania Niepodległości setna osoba, która odwiedzi Informację Turystyczną otrzyma wyróżnienie. Akcja ma na celu podkreślenie znaczenia tego niezwykle ważnego roku, w którym wszyscy Polacy świętują Stulecie Niepodległości.

sadzenie drzew
100 drzew na 100-lecie odzyskania niepodległości

Zapraszam mieszkańców Czaplinka do wspólnej akcji sadzenia drzew. Każdy, komu przyroda nie jest obojętna może włączyć się do akcji i zaproponować lokalizację nowego drzewa.

Strony