10.08.2018

WYŚCIG MTB W BOLESŁAWCU

      5 sierpnia br. w Bolesławcu miał miejsce VIII etap wyścigu kolarskiego IX Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Czaplinecki zawodnik Jan Dymecki przystąpił do niego po małej przerwie „startowej”. Przerwa miała na celu poprawę niektórych elementów, w tym szybkości pracy mięśni i wytrzymałości podczas wyścigu. Praca nad tymi składowymi jest dla sportowca o tyle trudna, że stoją one w sprzeczności, a mają ogromny wpływ na uzyskanie dobrych efektów na trasie. Przebieg trasy w Bolesławcu był ciekawy i różnorodny – od wąskich parkowych ścieżek po błotniste leśne drogi. Dzień przed wyścigiem spadł deszcz, co spowodowało dodatkowe utrudnienia w postaci głębokich kałuż.

    Czaplinecki mistrz startował z dobrego, pierwszego sektora, jak sam mówi: „jechało się dobrze”. Wraz z innymi zawodnikami ze swojej ekipy tworzył „pociągi”, dzięki którym można zaoszczędzić siły. Przypominamy, że „pociąg” to sposób jazdy podczas wyścigu kolarskiego, polegający na skupieniu się zawodników w zwartą grupę, w której co jakiś czas zmienia się lider (zawodnik jadący na przedzie). Dzięki takiemu systemowi zawodnicy jadący za plecami lidera mają możliwość zmniejszenia wysiłku, wypicia lub zjedzenia czegoś. W jakimś stopniu „pociąg” przypomina ptaki lecące w kluczu.

    Pan Jan nie byłby sobą, jeśliby nie zawalczył o miejsce na podium. W Bolesławcu zajął II miejsce w kategorii M6 z czasem 2:39:29 oraz 39 pozycją w starcie OPEN. W sumie do mety dotarło 112 zawodników.

   Bardzo cieszymy się z kolejnego zwycięstwa Pana Jana Dymeckiego oraz życzymy mu dalszych sukcesów.

 Autor: Magdalena Urlich – inspektor ds. informacji turystycznej i marketingu