17.03.2017

Wiosna w Edenie

Ilustracja promująca konkurs Eden

Choć za oknem bywa różnie - czasami aura wciąż mało wiosenna - to wiosna tuż tuż. Ta astronomiczna nadejdzie już w poniedziałek, 20 marca, dlatego na fanpage EDEN na Facebook (https://www.facebook.com/edenpolska/?fref=ts) rozpoczyna się wiosenny konkurs. Do wygrania aż piętnaście nagród!
Przypominamy, że od kilku lat Gmina Czaplinek jest laureatem w konkursie EDEN. To prestiżowy konkurs zainicjowany przez Komisję Europejską w 2006 roku. Jego celem jest wyłanianie najlepszych destynacji w całej Europie, które posiadają ciekawą i różnorodną ofertę dla turystów.
Czaplinek dzięki wyróżnieniu jeziora Drawsko promowany jest na wszystkich targach, w których uczestniczy Polska Organizacja Turystyczna (również tych zagranicznych), a także promowany jest za pośrednictwem polskiego portalu www.edenpolska.pl i na ulotkach wydanych przez POT. Od kilku lat uczestniczymy także bezpłatnie na popularnym w Warszawie „Dniu Ziemi”.
Dla poszukujących turystycznych inspiracji, na profilu EDEN Polska regularnie przedstawiane są atrakcyjne miejsca (w tym Czaplinek), które zostały nagrodzone i wyróżnione w ramach polskich edycji europejskiego konkursu EDEN, organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki już od 2009 rok.
Teraz przygotowana została szczególna inspiracja – konkurs „Odkryj wiosną swój EDEN w Polsce”. Jego laureaci będą mieli okazję spędzić czas w wyjątkowych miejscach w Polsce. Do wygrania są bowiem vouchery na pobyty, posiłki w regionalnych restauracjach. Z naszej gminy vouchery ufundowali właściciele następujących obiektów: Dom Wczasowy „Mariza”, Dom Wczasowy „Pięciu Pomostów”, Zajazd-Restauracja „Pomorska”, „Stary Drahim”.
Konkurs rozgrywany jest na fanpage na Facebooku - https://www.facebook.com/edenpolska/?fref=ts. Zadaniem uczestników jest rozwiązanie – za pomocą specjalnej aplikacji - quizu wiedzy: udzielenie w jak najkrótszym czasie jak największej liczby poprawnych odpowiedzi na dziesięć konkursowych pytań. Gdzie zdobyć potrzebne informacje? Tego również dowiedzą się Państwo z postów na tym profilu.
Warto odwiedzić EDEN na Facebook, polubić, wziąć udział w quizie i postarać się osiągnąć jedno z premiowanych miejsc. Zapraszamy!
Rozpoczęcie konkursu i pierwszy post konkursowy - 20 marca; kolejne – dwa razy dziennie aż do startu quizu. Quiz będzie można rozwiązywać od 26 do 29 marca, za pomocą specjalnej aplikacji. Zakończenie konkursu – 30 marca br.
Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu – https://www.edenpolska.pl/pl/component/rubberdoc/doc/20/raw

 

Autor:
Magdalena Cogiel
inspektor ds. informacji turystycznej i marketingu