07.11.2018

Wieczornica "100 lat Niepodległa"

Chcąc podkreślić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, Czaplinecki Klub Seniora w dniu 6 listopada br. zorganizował wieczornicę „100 lat Niepodległa”.
W sali widowiskowej Czaplineckiego Ośrodka Kultury spotkały się wspaniałe zespoły oraz mieszkańcy Czaplinka, by wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne.
Na scenie pojawili się artyści z zespołów „OdNowa” oraz „Sela” z Czaplinka, „Małolaty” ze Świerczyny, Zespół UTW w Złocieńcu, „Sukces” z Piły. Atmosfera była niezwykle wzniosła, na wielu twarzach pojawiły się łzy wzruszenia. Przez ponad 2 godziny publiczność śpiewała wspólnie z artystami. Niezwykle miłym akcentem wieczornicy było również wspólne śpiewanie pieści z Dyrektorem CzOK-u Marcinem Naruszewiczem, który przypomniał takie utwory jak „Marsz, marsz Polonia”, „Rota”, „Warszawianka”.
Uczestnicy wieczornicy wyrażali chęć ponownego spotkania wiedząc , że muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale pozwala również poczuć więź z drugim człowiekiem.

Spotkanie było realizowane zgodnie z projektem Starostwa w Drawsku Pomorskim „Razem- zdrowi i aktywni , które współfinansowało wieczornicę i ufundowało upominki dla wszystkich zespołów.

Autor: 
Aleksandra Łuczyńska