30.01.2018

Ruszamy z II edycją czaplineckich „EKO - WALENTYNEK”

eko walentynki

Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do udziału w akcji edukacyjnej „EKO-WALENTYNKI 2018 czyli kochamy recykling”.

W dniu 14 lutego w godz. 10.00 - 14.30 spotykamy się na czaplineckim rynku, gdzie w zamian za przyniesione baterie oraz drobny sprzęt elektroniczny będziemy rozdawać słodkości w kształcie serca.
Przyłączając się po raz kolejny do "EKO-WALENTYNEK" pragniemy pokazać, że podczas święta zakochanych na to najwspanialsze uczucie, zasługuje również Ziemia. Przypominamy, że codzienna troska o otaczający świat jest najlepszym dowodem miłości do naszej planety. Zbiórkę baterii i elektroodpadów będziemy prowadzić jeszcze do 22 kwietnia 2018 roku, czyli do Dnia Ziemi!

Partnerami „EKO-WALENTYNEK” są: REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o., Elektro - System Organizacja Odzysku SEiE S.A. i ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. - firmy, dzięki którym każdego roku wzrasta w Polsce poziom odzysku i recyklingu baterii oraz elektroodpadów.
Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem EkoWalentynek jest ekolog i  podróżnik Dominik Dobrowolski  www.cycling-recycling.eu