PROJEKT E-OBYWATEL

Data wydarzenia: 
05.03.2018
Godzina: 
13:00 i 15:00
Organizator: 
Gmina Czaplinek

     W świecie, w którym cyfryzacja staje się chlebem powszednim brak podstawowych umiejętności, związanych z obsługą komputera staje się nie lada kłopotem. Możliwości, które daje nam Internet są ogromne. Niby wiemy, że można, ale nie wiemy JAK i bliższy kontakt z komputerem wciąż odwlekamy w czasie. A pomyślmy tak: na dworze noc i zimno, a my właśnie przypomnieliśmy sobie o niezapłaconym rachunku, albo zapragnęliśmy ujrzeć naszych przyjaciół odbywających podróż po Włoszech… a może bardziej przyziemnie – chcemy sprawdzić, czy list polecony do Urzędu Skarbowego dotarł na czas?  Jeśli jeszcze nie wiesz jak z pomocą Internetu korzystać z banku, znaleźć odpowiednie formularze i wnioski, zamówić prezenty dla najbliższych, odnaleźć dawną miłość albo sprawdzić gdzie najbliżej przyjmuje dobry lekarz, zapraszamy do udziału w projekcie  E- OBYWATEL NOWE UMIEJĘTNOŚCI CYFROWE.

           Proponujemy bezpłatne szkolenia komputerowe na poziomie podstawowym, podzielone na 9 tematów. Każdy uczestnik może wybrać jeden (lub więcej) z podanej poniżej listy tematów:

1. Obsługa komputera i Internetu, e-integracja osób dotychczas niekorzystających z Internetu oraz komputera  (8 godz.)

2. E-usługi publiczne - nauka korzystania z elektronicznych usług publicznych (o zasięgu krajowym i lokalnym) (4 godz.)

3. Edukacja: uczę się przez Internet (4 godz.)

4. Finanse: zarządzam swoimi finansami, kupuję taniej (4 godz.)

5. Odpoczynek i hobby: zapełniam wolny czas i rozwijam swoje hobby (4 godz.)

6. Praca i rozwój zawodowy: znajduję pracę i podnoszę kwalifikacje zawodowe (4 godz.)

7. Relacje z bliskimi: utrzymuję stosunki towarzyskie (4 godz.)

8. Sprawy codzienne i zaangażowanie obywatelskie: załatwiam sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, robię zakupy online, planuję przejazdy i podróże, zdobywam wiedzę o gminie, kraju, świecie (4 godz.)

9. Zdrowie: korzystam z systemu opieki zdrowotnej, uzyskuję informacje i samopomoc zdrowotną (4 godz.)

    Wszystkich zainteresowanych szkoleniami zapraszamy na spotkania informacyjne, które odbędą się dnia 5 marca br. o godz. 13:00 i 15:00 w sali narad Urzędu Miejskiego w Czaplinku. Podczas spotkań przekazane zostaną najważniejsze założenia projektu. Będzie też można od razu zapisać się na wybrane szkolenia (prosimy wziąć ze sobą dowód osobisty).

Autor: Magdalena Urlich - inspektor ds. informacji turystycznej i marketingu