16.05.2018

Polskie i europejskie gwiazdy kolarstwa będą ścigać się dziś ulicami Czaplinka!

„Bałtyk - Karkonosze Tour”

Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Bałtyk - Karkonosze Tour”, to jeden z najważniejszych wyścigów kolarskich rozgrywanych w Polsce, zaliczany do elitarnego cyklu wyścigowego ProLiga i kontynentalnego cyklu wyścigowego UCI Europe Tour. W tym roku, krajowa i europejska czołówka kolarska powraca na czaplineckie ulice!

 

Tegoroczny „Bałtyk - Karkonosze Tour” odbędzie się w dniach 16 - 20 maja. Pierwszy etap na dystansie 173,8 km rozpocznie się w Kołobrzegu, a zakończy w Trzciance, gdzie blisko 200 kolarzy ścigać się będzie m.in. podczas „lotnej premii” w naszym mieście.
Zgodnie z harmonogramem przysłanym przez organizatorów zawodów - Towarzystwo Kolarskie „Karkonosze Tour” w Jeleniej Górze, kolarze wyruszą z Kołobrzegu o godz. 13:15.

Do naszej gminy zawitają dziś 16 maja br. pomiędzy godziną 15:50 – 16:00, kiedy to przejadą drogą wojewódzką nr 163 przez St. Drawsko, dalej ul. Drahimską, Długą, Wałecką w kierunku Broczyna, Machin przez Wałcz do Trzcianki. Meta etapu znajduje się w Trzciańce, gdzie dokonana będzie ceremonia dekoracji pomiędzy godz.17:20 a 17:50 dla zwycięzców i liderów poszczególnych klasyfikacji. Organizator przewiduje cztery klasyfikacje: indywidualna klasyfikacja generalna, klasyfikacja górska, klasyfikacja aktywnego oraz klasyfikacja młodzieżowa. Nie zabraknie również atrakcji towarzyszących zmaganiom kolarzy.

Warto przypomnieć, że ostatni raz, wyścig kolarski tak dużej rangi zawitał do Czaplinka w 2013 roku.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu sportowym! Nie na co dzień jest przecież okazja spotkać się z czołowymi kolarzami, a także obserwować z bliska profesjonalne zawody stojące na wysokim poziomie o randze europejskiej. Przepraszamy także za utrudnienia w ruchu drogowym, które nastąpią w czasie wyścigu.

Autor: Referat Sportu i Rekreacji