12.03.2019

#PoleDziałania: Projekt dla młodzieży aktywnej społecznie

Projekt #PoleDziałania: Projekt dla młodzieży aktywnej społecznie

Działasz na rzecz innych ludzi w twoim środowisku lub bardzo byś chciał lub chciała? Jesteś wrażliwy/a na problemy współmieszkańców, masz pomysły jak stawić im czoło, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Zapraszamy Cię do wzięcia udziału w projekcie PoleDziałania.
Co będzie się działo?

W ramach PolaDziałania weźmiecie udział w trzydniowym warsztacie, który odbędzie się 11 – 13 października 2019 r. W jego trakcie poszerzycie wiedzę o działaniu dla siebie i innych oraz poznacie wielu młodzieżowych aktywistów z całej Polski. To nie wszystko. Będziecie mieć duży wpływ na kształt programu warsztatu, ale o tym w punkcie drugim. Czego będziecie mogli się nauczyć?

Zdobywania środków na działania społeczne w małej gminie lub miasteczku
Promowania swoich projektów w społeczności wiejskiej
Zawierania partnerstw z lokalnymi instytucjami
Pracy metodą projektową
Zanim spotkamy się w październiku, zaprosimy Was na jedno z trzech weekendowych spotkań regionalnych, które odbędą się od maja do czerwca 2019 r. W ich trakcie będziemy chcieli poznać Wasze doświadczenia z podejmowanej dotąd aktywności społecznej oraz poznać Wasze pomysły na działania. To pomoże nam, czyli Wam oraz organizatorom projektu, wspólnie zaplanować program październikowego warsztatu.
Być może w trakcie naszych spotkań lub po nich wpadniecie na pomysł, żeby zrobić coś w Waszej okolicy. Możecie liczyć na nasze wsparcie mentorskie. Ocenimy Wasz projekt i podpowiemy, co zmienić lub jak go udoskonalić.

W wyłowieniu Waszych doświadczeń z pracy społecznej i spraw dotyczących młodzieży w Waszej okolicy pomogą nam doświadczeni moderatorzy, którzy poprowadzą spotkania. Chcemy dowiedzieć się, dlaczego działacie, z jakimi barierami się stykacie oraz co pomogłoby Wam działać sprawniej. Uzyskane od Was informacje wykorzystamy do zaplanowania programu spotkania głównego, które odbędzie się w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim (Hotel Centrum Molo).Masz pytania? Pisz na adres poledzialaniaatfww [dot] pl lub dzwoń pod 22 636-25-70 do 75. Więcej o projekcie PoleDziałania na stronie internetowej http://fundacjawspomaganiawsi.pl/activity/poledzialania/.

Jędrzej Godlewski - Koordynator projektu Pole Działania, Fundacja Wspomagania Wsi