17.07.2017

Niemieckie delegacje podczas Dni Czaplinka

Delegacje z Niemiec podczas Jarmarku Solnego

W ubiegły weekend Czaplinek gościł delegacje z naszych niemieckich miast partnerskich: Bad Schwartau, Grimmem oraz Marlow. Głównym celem wizyty był udział w uroczystościach związanych z Dniami Czaplinka.
Nasi zagraniczni przyjaciele czynnie uczestniczyli w obchodach miasta - w trakcie Jarmarku Solnego sprawiali radość najmłodszym: malowali dzieciom twarze, robili tatuaże, składali wraz z nimi modele samolotów. Stoisko Grimmem i Marlow cieszyło się bardzo dużym powodzeniem zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów.
Czaplinek po raz pierwszy odwiedził nowy burmistrz Bad Schwartau – dr Uwe Brinkmann, który zapewnił naszych włodarzy o sympatii i chęci kontynuowania współpracy rozpoczętej przez jego poprzedników.
Choć pobyt niemieckich delegacji trwał zaledwie parę dni na gości czekały także atrakcje – rejs stateczkiem „Perkoz”, pobyt na wyspie Bielawie. Duże zainteresowanie wzbudziła wycieczka do koszar 2. Brygady Zmechanizowanej Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Złocieńcu, gdzie w świat historyczny wprowadził naszych gości Pan Jarosław Leszczełowski.

 

Autor: Magdalena Cogiel - inspektor ds. informacji turystycznej i marketingu