02.11.2017

LECH Czaplinek - WIEŻA Postomino

herb

W kolejnym meczu o mistrzostwo KKO Lech zmierzył się z Wieżą Postomino zwyciężając 3 – 2. Odpowiedni tytuł do tego spotkania to – „Z Piekła do Nieba”.

Już pierwsza akcja gości pod naszą bramką zakończyła się zdobyciem gola, w 40 sekundzie gry. Lech ruszył ostro do odrabiania strat i stworzył sobie kilka dogodnych sytuacji do wyrównania. Niestety w 20 minucie ponownie nasza obrona została zaskoczona szybką kontrą gości, bramkę zdobył najlepszy strzelec Wieży - Piotr Lisowski. Nasza drużyna w dalszym ciągu atakowała stwarzając sobie dogodne sytuacje do zdobycia gola. Po jednym z licznych rzutów rożnych, piłkę  w polu karnym ręką zagrał zawodnik gości, a sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Niestety nieomylny do tej pory przy wykonywaniu jedenastek Marcin Resiak nie wykorzystał karnego. Lech jeszcze przed przerwą w 36 minucie, po strzale głową Tomasza Tomczaka zdobył kontaktową bramkę.

Druga połowa meczu to w dalszym ciągu zmasowane ataki naszej drużyny były poprzeczki i słupki. Wspaniale bronił bramkarz gości. Na bramkę wyrównującą czekaliśmy do 75 minuty wtedy to, jeden z najlepszych zawodników na boisku Tomasz Walkiewicz, płaskim strzałem po ziemi strzelił gola na 2 – 2.Zwycięską bramkę dla Lecha zdobył nasz młodziutki pomocnik - Damian Gałosz po podaniu Tomasza Walkiewicza.

Rewelacyjne spotkanie w wykonaniu naszych zawodników zagraliśmy konsekwentnie, mimo szybko straconych bramek. Pokazaliśmy charakter i pazur jaki prezentowaliśmy od początku sezonu. To powinien być porządny kop dla naszego zespołu. Taki, który będzie nas niósł do końca rundy jesiennej. „Brawo drużyna” - Cytat z Tomasza Walkiewicza.

Lech po jedenastu kolejkach został samodzielnym liderem rozgrywek, następny mecz rozegrany zostanie w sobotę tj. 4.11.2017 r. w Sławnie.

Skład Lecha: Handel Jarosław, Gruszka Michał (68’ Witoń Wojciech), Jurewicz Paweł,   (68’ Chojnicki Dariusz), Kibitlewski Paweł, Resiak Marcin, Sobol Kamil, Kibitlewski Piotr, Gałosz Damian, Walkiewicz Tomasz, Tomczak Tomasz, Babiak Bartłomiej.