31.01.2018

Kryształowe Orły dla Czaplinka?

produkty zgłoszone do konkursu

Miło nam poinformować, że Gmina Czaplinek wzięła udział w kolejnym konkursie związanym z turystyką. Tym razem są to „Kryształowe Orły MTT Wrocław”, organizowane przez Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław.

Nagrodą w konkursie jest nieodpłatne udostępnienie stoiska podczas targów turystycznych MTT Wrocław 2019.

Konkurs podzielony został na 5 kategorii: produkt regionalny, atrakcja turystyczna,  wydarzenie cykliczne związane z turystyką lub produktem turystycznym, osobowość i firma/instytucja roku oraz projekt/program imprezy/ usługi turystycznej.

Gmina Czaplinek przesłała cztery zgłoszenia w trzech kategoriach: MIÓD DRAHIMSKI i SIELAWA WĘDZONA Z POJEZIERZA DRAWSKIEGO w kategorii produkt regionalny, FESTIWAL WĘDKARSKI w kategorii wydarzenie cykliczne i JEZIORO DRAWSKO w kategorii atrakcja turystyczna.  

W uzasadnieniu należało napisać dlaczego to właśnie zaproponowane przez nas produkty, wydarzenia, czy atrakcje powinny zostać wyróżnione.

Producentami dwóch zgłoszonych produktów do konkursu - MIODÓW DRAHIMSKICH i SIELAWY WĘDZONEJ są nasi lokalni gestorzy turystyczni pan Konrad Fujarski oraz pan Wiesław Perłak.

Jeśli organizatorzy „Kryształowych Orłów” uznają, że to właśnie czaplineckim propozycjom należą się zwycięskie laury, gmina będzie miała możliwość wypromowania ich szerzej podczas targów turystycznych w 2019 r.

 Wyniki zostaną ogłoszone 23 lutego 2018 r. podczas pierwszego dnia Międzynarodowych Targów Turystycznych Wrocław.

Autor: Katarzyna Kibitlewska - inspektor ds. promocji i turystyki