11.07.2018

Jan Dymecki na podium w Nowej Soli

8 lipca br. miał miejsce kolejny wyścig w ramach IX Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Tym razem zawody rozgrywane były w Nowej Soli. Skrót MTB z angielskiego oznacza Moutain Bike, czyli rower górski, terenowy. Jeśli skrót ten widzimy w nazwie wyścigu, oznacza on zawody w terenie. W ocenie Jana Dymeckiego, czaplineckiego kolarza i wielokrotnego mistrza takich wyścigów ten w Nowej Soli był „zbyt łatwy” i mało przypominał „MTB”. Świadczy już o tym sama średnia prędkość na trasie – 26 km/godz. – dużo wyższa niż zazwyczaj w wyścigach terenowych.  Trasa w dużej mierze wiodła długimi, prostymi szutrowymi drogami, a utrudnienia terenowe zaczęły pojawiać się dopiero na 12-13 km.  Pan Jan Dymecki startował z dobrego, drugiego sektora, był w dobrej formie i praktycznie do samego końca utrzymywał się w czołówce wyścigu. Jak sam mówi: „Przegrałem finisz”. Na ostatnim kilometrze „doszedł” go młodszy o 8 lat zawodnik, wyprzedzając go zaledwie o 6 sekund. Pan Jan zajął II miejsce z czasem 2:05:02. Kolejny, trzeci zawodnik w tej kategorii (M6 na dystansie MEGA – 52 km) dotarł na metę 30 minut później! W klasyfikacji OPEN czaplinecki mistrz zajął 64 pozycję na 186 zawodników, którzy ukończyli wyścig.

Panu Janowi serdecznie gratulujemy i cieszymy się z jego sukcesów, a dla wszystkich jego fanów mamy wspaniałą wiadomość – Jan Dymecki, wielokrotny mistrz kolarstwa przeznaczył zdobytą ostatnio w Chodzieży koszulkę Mistrza Wielkopolski w maratonach MTB na licytację w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aukcja prowadzona będzie przez gminę Czaplinek w styczniu 2019 roku podczas 27 finału WOŚP.

Autor: Magdalena Urlich – inspektor ds. informacji turystycznej i marketingu