"Eko - Walentynki" - czyli kochamy recykling !

Data wydarzenia: 
14.02.2017
Godzina: 
10.00-15.00
Organizator: 
gmina Czaplinek
Miejsce: 
Czaplinecki Rynek

Ponad 100 miejscowości w całej Polsce bierze udział w tegorocznej VII ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Eko Walentynki – czyli kochamy recykling”. W Dzień Zakochanych 14 lutego 2017 r. w godz. od 10.00 do 15.00 na czaplineckim rynku w zamian za przyniesione zużyte baterie będą rozdawane lizaki w kształcie serca – symbol miłości do przyrody. Każdy kto przyniesie tego dnia min. 5 zużytych baterii otrzyma dużego lizaka, 1 bateria – mały lizak.

W ramach akcji oprócz baterii będziemy mogli zostawić również drobne elektrośmieci (płyty CD, słuchawki, kable, telefony itd.). „Eko Walentynki” to okazja do pokazania swojej miłości do ziemi, o którą powinniśmy dbać każdego dnia, np. poprzez takie drobne codzienne działania, jak zbiórka selektywna zużytych baterii i elektroodpadów. A dlaczego powinniśmy zbierać baterie i elektroodpady? Zużyte baterie oraz elektroodpady z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich typu: ołów, rtęć, kadm mogą być odpadami niebezpiecznymi. Baterie oraz elektroodpady są też źródłem bardzo wartościowych surowców (cenne metale oraz tworzywa sztuczne), które powinny być w pełni odzyskiwane
i wykorzystywane w recyklingu. Każda zużyta bateria powinna trafić do specjalnego pojemnika na baterie, a nie do zwykłego kosza.

 

Patronami akcji „EkoWalentynki” są: Remondis Electrorecycling, Electro-System,
Europejska Platforma Recyklingu oraz gmina Czaplinek. 

Jej pomysłodawcą i koordynatorem w Polsce jest ekolog Dominik Dobrowolski.

 

BĄDŹ EKO – PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI !!!

Autor: 
Dorota Sielatycka-Traczyk