"BUŁKA Z KULTURKĄ"

Data wydarzenia: 
14.08.2020
Godzina: 
19:00
Organizator: 
Czaplinecki Ośrodek Kultury
Miejsce: 
Rynek Miejski w Czaplinku

Czaplinecki Ośrodek Kultury w ramach projektu "BUŁKA Z KULTURKĄ"  na piątkowy wieczór tym razem zaplanował  koncert zespołu After Blues, a na deser pokaz tańca brzucha w wykonaniu BELLYOR DANCE.

 

Szczeciński "After Blues"

to 40 lat nieprzerwanej  działalności artystycznej. Szczególną wytrwałością pochwalić się mogą Leszek Piłat (bas, vocal, perkusja) i Waldemar Baranowski (gitara, instr. perkusyjne, vocal) – jego założyciele. To duet,  brzmiący co najmniej jak trio. Muzycy wypracowali własny muzyczny wizerunek - wysublimowany, oszczędnie grany blues w balladowej otoczce.  
 
Zespół ma na swym koncie 13 autorskich wydawnictw oraz  udział w kompilacjach różnych wykonawców. Występował w Niemczech, Holandii, Szwecji, Danii, Czechach i Rosji. Jest pomysłodawcą projektów muzycznych, m.in.: „Bluesowe czwartki u Sławka”, „Akademia Ujarzmionego Hałasu”, „Mała Akademia Bluesa”, „Zaduszki Bluesowe”,  „Przystań dla bluesa”, a przede wszystkim Festiwalu Muzyki Bluesowej BLUESADA (festiwal realizowany przez 18 lat). W roku 2009  duet ”After Blues” był nominowany do prestiżowych nagród: „Fryderyki” i „Superjedynki”. W 2013 r. otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Pro Arte” – za ogromny wkład w polską muzykę bluesową, za wieloletnią twórczą działalność, w podziękowaniu za rozwój kultury muzycznej w Polsce oraz promowanie regionu zachodniopomorskiego w kraju i poza jego granicami.  W roku 2018 i 2019 „After Blues” został nominowany do Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin za całokształt twórczości.     
Muzycy wierni bluesowi potrafią w perfekcyjny sposób nadać jego rdzennemu brzmieniu współczesny wymiar przez co z jednakowym powodzeniem uwodzą swoich stałych fanów jak i publiczność na co dzień odległą od klasycznego bluesowego kolorytu. Wiele kompozycji z repertuaru grupy nosi znamiona przebojów radiowych. Na koncertach wykonują utwory z repertuaru zespołu „Breakout”, standardy blues-rockowe,  ale  przede wszystkim  własne kompozycje. 
 
BELLYOR DANCE -  zespół tańca orientalnego działający  przy Regionalnym Centrum Kultury w Pile, który tworzą pasjonatki tańca brzucha.