73. Rocznica Powrotu Polskości na Pomorze

Data wydarzenia: 
03.03.2018
Godzina: 
15:00
Organizator: 
Czaplinecki Ośrodek Kultury, Gmina Czaplinek
Miejsce: 
Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, Cmentarz Komunalny, Hala widowiskowo-sportowa.

Zapraszamy do udziału w 73. Rocznicy Powrotu Polskości na Pomorze
W programie:
15:00 - Msza Święta w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego 
16:00 - Przemarsz na cmentarz z asystą honorową 2 BZ w Złocieńcu 
16:20 - Uroczystości na Cmentarzu Komunalnym 
17:00 - Koncert Retro - lata 20-te, lata 30-te. (hala widowiskowo-sportowa)

Koncert najpiękniejszych piosenek z XX lecia międzywojennego z repertuaru Hanki Ordonówny, Toli Mankiewiczówny, Poli Negri, Wiery Grann, Eugeniusza Bodo. 
Wystąpią: Anna Maria Adamiak śpiew, Adam Gałka śpiew, Paweł Świętorecki prowadzenie.

Anna Maria Adamiak to śpiewaczka operowa, operetkowa i musicalowa. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi (wydział wokalno-aktorski), Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie (międzywydziałowe studium pieśni, mistrzowskie podyplomowe studia wokalne). To śpiewaczka o ciepłej barwie głosu, dysponuje ciemnym głosem z koloraturą,(sopran dramatyczno – liryczny) o czystej, fascynującej barwie. Jest laureatką i finalistką wielu konkursów wokalnych, interpretacyjnych. Współpracuje z orkiestrami, zespołami, instrumentalistami. Tak w kraju, jak i za granicą. W swoim repertuarze posiada utwory od baroku do współczesności.Jest odznaczona honorowym Złotym Liściem Retro za wykonawstwo i popularyzację muzyki dwudziestolecia międzywojennego w kraju i za granicą.

W męskim repertuarze usłyszymy Adama Gałkę „polskiego Elvisa”. Swoim aksamitnym głosem z pewnością urzeknie damską część publiczności.

Zaśpiewa i poprowadzi koncert Paweł Świętorecki, mistrz konferansjerki i scenicznego dowcipu, uczeń Bogusława Kaczyńskiego, współpracownik Salonowej Orkiestry Johanna Straussa, Narodowego Teatru Operetki w Kijowie i Narodowego Teatru Opery i Baletu w Odessie.

Zachęcamy wszystkich do udziału w koncercie i przebrania się w stroje retro.

Autor: 
Aleksandra Łuczyńska, CzOK