Światowy Dzień bez Tytoniu

Data wydarzenia: 
01.06.2018
Godzina: 
7:00-14:00
Miejsce: 
Biuro Informacji Turystycznej

„Chroń zdrowie – nie pal tytoniu” to hasło tegorocznych obchodów, Światowego Dnia bez Tytoniu, obchodzonego 31 maja 2018 r.
Gmina Czaplinek włączając się w akcję Państwowej Inspekcji Sanitarnej pragnie uświadomić Państwu jakie zagrożenia dla zdrowia i życia ludzkiego niesie za sobą palenie tytoniu, tym samym zawartego w nim narkotyku – nikotyny – substancji psychoaktywnej, wyniszczającej i uzależniającej.
W tym celu w biurze Informacji Turystycznej przy ulicy Rynek 1 udostępniliśmy ulotki informacyjne otrzymane z działu Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Drawsku Pomorskim.
Materiały promujące zdrowy styl życia, bez nałogu palenia tytoniu mogą uświadomić m.in. co można mieć zamiast papierosów czy ile związków chemicznych zawiera dym tytoniowy.
Aby podkreślić nasz udział w tegorocznej akcji zapraszamy Państwa do biura Informacji Turystycznej przy ulicy Rynek 1 po ulotki informacyjne. Jednocześnie w zamian za deklarację porzucenia choćby jednego papierosa w trosce o swoje zdrowie otrzymają Państwo brelok „rower” zachęcający do aktywności fizycznej i porzucenia nałogu, a także słodką niespodziankę.